MENU
klinika

Kur përfundon ndërtimi?

Aeroporti i Kukësit/ Qeveria miraton kontratën e koncesionit

20.03.2019 - 14:44

Kontrata për dhënien me koncesion të ndërtimit të Aeroportit të Kukësit është miratuar.

Mësohet se vendimi është miratuar gjatë mbledhjes së sotme të Qeverisë.

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku gjatë një konference për shtyp ku bëri publik vendimin tha se kontrata koncesionare është për 35 vite dhe ndërtimi i aeroportit do të përfundojë brenda 2 muajve.

“Në fazën përfundimtare do të jenë të punësuar 12 mijë persona”, tha ajo, duke theksuar se ka interes nga shumë kompani me loë cost.

Sipas ministres, për ndërtimin e aeroportit të Kukësit do të shpenzohen 8 milionë Euro.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Favorit konsorciumi Kastrati- T.M.D Systems

Hapet gara për aeroportin e Kukësit

Kryeministri ngroh tifozët

Edi Rama: Stadium model për Kukësin


Nga The Economist/ Efekti në inflacion duhet të jetë i përkohshëm

Pengesat e furnizimit po shtojnë kostot për prodhuesit

Nga Bloomberg/ Çfarë kërkon Biden?

Stimuli prej $1.9 trilionësh në rrezik?

Nga Financial Times/ Fuqia e Renminbi varet shëndeti i dollarit

Monedha kineze, kokëlartë në epokën ‘Biden’