MENU
klinika

Njoftimi

Aksi Tiranë-Elbasan/ Përfundojnë punimet për njërin krah

10.03.2019 - 13:34

Njëri segment i aksi TEG-Tuneli i Kërrabës ka përfunduar.

Kështu ka lajmëruar ish-ministri i Infrastrukturës, Damian Gjiknuri në facebook.

Reagimi i plotë i Gjiknurit:

Siç njoftuam dy muaj më parë, përtej zërave skeptik, punimet për lidhjen e segmentit TEG-Tuneli i Kërrabës, në njërin krah kanë përfunduar. Tiranë-Elbasan ishte një ndër projektet e trashëguara më problematike.

Në bashkëpunim të ngushtë me ARRSH, audituam kontratën, i referuam në organet e drejtësisë shkeljet e konstatuara, negociuam financimin e munguar dhe riçelëm kantierin për të mundësuar më në fund hapjen e njërit krah të rrugës për kalimin e mjeteve.