MENU
klinika

VIDEO

Arrestimi i djalit të ish-deputetit, PD publikon pamjet

16.03.2019 - 21:28

Partia Demokratike ka publikuar pamje nga arrestimi i djalit të ish-deputetit të Luan Baçi.

Përmes një postimi në Facebook, zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa ka hedhur një video nga momenti i arrestimi.

Sipas zëdhënëses së PD-së, Bruno (djali i Baçit) po filmonte dhunën ndaj qytetarëve ndaj edhe ra viktimë e dhunës së tyre.

Postimi i plotë:

Videot e dhunes policore te paprecedente dhe te paligjshme ndaj qytetareve te Fierit qe kishin marr pjese ne proteste. Kryetarin e PD Fier Luan Baçi e lajmeruan qytetaret me telefon qe po dhunoheshin nga policia dhe ai bashke me djalin shkuan ne vendin e ngjarjes.

kolana e librave

Djali Bruno filloj te filmonte per te dokumentuar te verteten, pikerisht dhunen e policise ndaj qytetareve dhe ne kete moment ra vete viktime e dhunes se tyre.

Ne video e pare shikohet momenti kur Bruno Baçi, djali i kryetarit i PD Fier dhe ish deputeti Luan Baçi, del per te filmuar dhunen dhe nje polic i maskuar i sulet, e sulmon fizikisht edhe pastaj e arrestojne pasi e dhunuan. E papranueshme edhe jo ligjore.

Protestat do vazhdojne edhe me te fuqishme! Fieri dhe gjithe Shqiperia nuk ndalet nga hakmarrja primitive e nje kryeministri ne panik dhe te ikur!”, shkruan Zhupa.

“Fatura hoteli deri në 900 euro nata”

Prokuroria pushon hetimin për zyrtarët e Bashkisë Tiranë

"Firmos dekretin e parë për të shpartalluar grushtin e shtetit"

Presidenti Meta thërret protestë, në 2 mars në bulevard kundër Ramës

Propozimi për platformën e përbashkët politike

Cakaj: Kufiri me Kosovën duhet të hiqet!

‘Të zemë vendin e Anglisë’/ "Dashnor i mashtruar…"

‘The Guardian’ ironizon deklaratën e Ramës: Shqipëria pret për t’u martuar