MENU

Kombëtarja

Arsyeja pse Ndoj nuk u grumbullua

14.03.2019 - 19:49

Sot, në mesditë, trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci, shpalli listën e lojtarëve për dy ndeshjet eliminatore “Euro 2020”, me Turqinë më 22 mars në Shkodër, dhe me Andorrën më 25 mars në transfertë.

Shkarkoni Aplikacionin e Konica.al

Por ajo që ra në sy direkt ishte mosgrumbullimi i 22-vjeçarit Emanuele Ndoji, i cili ka spikatur në këtë sezon, duke u shndërruar në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Brescias në Serie B .

Mësohet se ai ka pësuar një dëmtim në një prej seancave stërvitore të skuadrës italiane ditët e fundit. Ky lëndim do ta mbajë jashtë fushave të futbollit lojtarin, të cilit ditë më parë i kishte shkuar ftesa për t’u bërë gati për ndeshjet e marsit.

Ndoji ishte lojtari më në formë për momentin nga kuqezinjtë, teksa gjayë javëve të fundit ka shënuar dy gola dhe dhënë edhe 2 asiste, duke mbajtur Brescian në krye të renditjes.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN