MENU
klinika

Takim me artistët

Basha reflekton për kandidaturat: Duhen intelektualë

14.03.2019 - 20:10

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ftoi intelektualët të bëhen pjesë e aksionit opozitar në rrëzimin e qeverisë.

Basha shfaqi shenja reflektimi për gabimit e tij për kandidatët, të cilët i futi në lista dhe tani po ulen në Kuvend.

“Një reflektimi të thellë edhe brenda opozitës për sa i përket misionit tonë në kuptimin afatgjatë, që është në vlerësimin tim misioni i dhënies fund të përfaqësimit të interesave të publikut, nga njerëz që nuk e meritojnë dhe e shpërdorojnë besimin publik. E që në ballë të ndryshimit që duam të gjithë dhe presin të gjithë Shqipëria, të mos jenë maliqërit, por të jetë elita intelektuale”, tha Basha.

kolana e librave

Më tej, Basha denoncoi se pas projektit të godinës së re fshihet afera e pastrimit të parave të pista.

“Kemi prova të mjaftueshme se afera e Teatrit Kombëtar është në thelb një aferë e pastrimit të parave të pista, të kokainës spanjolle”, tha Basha.

Përfaqësuesit e aleancës së bashku me artistët i kërkuan kreut demokrat më shumë vëmendje si dhe përfaqësim të popullit në vendimmarrje.