MENU
klinika

VIDEO

‘Bonusi i Bebes’, Rama publikon informacionin e rëndësishëm

14.03.2019 - 08:55

Mëgjesin e sotëm kryeministri Rama e ka nisur me një njoftim të rëndësishëm për prindërit që kanë përfituar bonusin e bebes.

Kreu i qeverisë ka publikuar një video në të cilën thuhej se:

‘Që nga 1 janari 4092 fëmijë kanë përfituar çekun e bebes. Familjet e reja kanë përfituar 237 milion lekë. 1706 fëmijë të parë të çifteve të reja kanë përfituar nga 40.000 lekë bonus secili’.

Postimi i plotë:

‘Mirëmëngjes. dhe me këtë informacion për prindërit që kanë përfituar Bonusin e Bebes nga dita e parë e ketij viti e deri më sot, ju uroj një ditë të mbarë’, shkruan Rama bashkëngjitur videos.