MENU
klinika

Kërkohet ndërhyrja e MM

Burreli nën “pushtetin” e flakëve

30.03.2019 - 12:34

Zjarri i rënë një ditë më parë në vendin e quajtur Kongrazhd në afërsi të Burrelit ka marrë përmasa të frikshme.

Me gjithë ndërhyrjen e bërë nga forcat e shërbimit zjarrfikës të Bashkisë Mat, të shërbimit pyjor, zjarrfikëses së Bashkisë Klos dhe forcave të ushtrisë nuk është arritur të neutralizohet zjarri.

Vatra është ende aktive dhe vijon të përhapet me shpejtësi për shkak të erës së fortë.

Ndërkohë mësohet se sipërfaqja përshkuar nga flakët ka shkuar në 60 hektar. Drejtori i Politikave Ekonomike, Bujqësisë dhe Menaxhimit të pyjeve në Bashkinë Mat, Vebi Stana, kërkon ndihmën e Ministrisë së Mbrojtjes për të ndërhyrë nga ajri.

Autorët lidhin e torturojnë kryefamiljarin

Grabitet banesa e biznesmenit në Nikël të Krujës

Prej një viti e gjysmë nuk depozitohen më aty mbetjet

Kryebashkiakja e Kurbinit: Është e qëllimshme

Një ditë pas kritikave të Ramës për mbetjet

Laç/ I vihet flaka vend grumbullimit të plehrave

Shpërndante kanabis në një lagje

Lezhë/ Arrestohet 40-vjeçari