MENU
klinika

Serie A, Java 27

Claudio Ranieri e rinis me fitore te Roma

11.03.2019 - 22:32

Ka vuajtur jo pak ndaj Empolit, por Claudio Ranieri dhe Roma e tij në fund fitojnë 2-1 në “Olimpico”. Trajneri i ri jep efekt menjëherë dhe Roma që mund të shpresojë deri në fund për një vend në Champions.

Vendasit e nisën shumë mirë sfidën, duke gjetur golin e avantazhit me El Shaaraëy që në minutën e 9’. Ky ishte goli i nëntë i lojtarit këtë sezon në Serie A, vetëm në sezonin 2012/13 me Milan (16 gola) ai ka shënuar më shumë gola.

Megjithatë, autogoli i Juan Jesus vetëm tre minuta më pas ka barazuar gjithçka. Patrik Schick ka rikthyer avantazhin për kryeqytetasit pak përpara fundit të pjesës së parë.

konica sportkonica sport mobile

Pas pushimit, sfida ishte e hapur dhe u vështirësua shumë në dhjetë minutat e fundit. Florenzi mori kartonin e dytë të verdhë ndërsa autori i golit të dytë, Schick, duhet të linte fushën i dëmtuar.

Dhe në minutën e 88’ Empoli shënoi një gol që u duk i rregullt, por VAR e anuloi. Një tjetër vendim i dyshimtë i teknologjisë. Empoli u mundua të bënte diçka në minutat e mbetura, por vendasit e ruajtën avantazhin e ngushtë deri në fund.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN