MENU
klinika

Lobimi i PD në SHBA

Deklaratat në Prokurori/ Balla shpërthen kundër Bashës: Gënjeshtar profesionist

25.03.2019 - 13:41

Përmes një postimi në Facebook, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka reaguar në lidhje me thirrjen e Bashës në Prokurori si person që ka dijeni për çështjen e lobimit të PD-së në SHBA.

Sipa Ballës, kryedemokrati gënjen kur thotë se hetimi për financimet e Partisë Demokratike ka nisur me kërkesë të PD-së rreth një vit e gjysmë më parë.

Postimi i plotë:

Ju që i shkoni pas një njeriu si ky, i vetmi që gënjen edhe tek pragu i derës së Prokurorisë, si mund t’ia lejoni vetes t’ju tërheqë për hunde një matrioshkë si Lulzim Basha! Me lehtësinë e genjeshtarit profesionist ai thotë që hetimi për financimet e PD ka nisur me kërkesë të PD një vit e gjysëm më parë!!!

Po ai kallzimi im ndaj tij për këtë çështje pse u bë? Po FBI dhe Departmentit Amerikan të Drejtësisë, ky i’a ka kerkuar hetimin për veten?

Po autoriteteve skoceze mos ua ka kërkuar Lulzimi të kryejnë hetimet për gati 1 milionë dollarë të padeklaruara, që i dolën në Amerikë si para ruse?

O ju njerez që ju sjellë verdallë Lulzimi, thirrini mendjes e mos u beni kukulla të kësaj matrioshke gënjeshtare!