MENU

Shoqërohen nga Policia

Dita e Verës/ Dy të rinj tentojnë të godasin me bojë Veliajn

17.03.2019 - 13:40

Në ditën që kryeqyteti feston ditën e verës, dy të rinj kanë tentuar të godasin me bojë kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Ndërkohë, bëhet me dije se, menjëherë pas ngjarjes policia ka identifikuar dhe shoqëruar dy personat, identiteti i të cilëve ende nuk bëhet me dije.

dita e veres-konica.al
dita e veres-konica.al

Mësohet se ‘atentati’ me bojë është bërë gjatë festimeve dhe gjatë kohës që kryebashkiaku mbaroi fjalimin e tij. Por, shënjestra edhe këtë herë ka gabuar.

rama ik-konica.al
rama ik-konica.al

Edhe sot, një ditë pas protestës së opozitës të rinjtë e LRI-së dhe FRPD-së kanë protestuar kundër qeverisë së kryeministrit, Edi Rama.

Ende nuk dihet nëse ngjarja në fjalë lidhet me ta.