MENU
klinika

Deklarata

Dita e Verës/ Kryemadhi në Elbasan: Politika nuk ekziston më!

14.03.2019 - 13:22

Teksa ndodhet në Elbasan në kuadër të Ditës së Verës, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi foli rreth krizës politike në vend.

Në një prononcim për mediat ajo tha se politika ka alë nga shinat dhe nuk ekziston më.

Nëse sot do kishim Gjykata dhe një klasë politike të përgjegjshme sot do kishim çmime më të ulëta dhe më shumë vende pune.

kryemadhi-ne-gramsh-konica.al

Politika nuk ekziston dhe ka dalë nga shinat. Politika sot nuk eksiton dhe në këtë ditë të ringjalljes sic simbolizon kjo ditë të kemi dhe një ringjallje të politikës dhe vlerave”- tha Kryemadhi.