MENU
klinika

Rekordi provizor

Ecuri fantastike, Kosova e para në botë

26.03.2019 - 11:34

Kosova nuk ka fituar mbrëmë, por edhe me barazimin 1-1 ndaj Bullgarisë ka vendosur një rekord botëror momental, duke çuar në 12 numrin e ndeshjeve pa humbje radhazi në arenën ndërkombëtare.

Kjo seri e filluar në nëntorin e vitit 2017, ka vazhduar gjatë gjithë 2018 me miqësoret e me ndeshjet e Ligës së Kombeve, për të vazhduar tashmë në mars me sy barazimet ndaj Danimarkës e Bullgarisë.

Edhe në dy barazimet e fundit Kosova ka luajtur shumë mirë dhe ka qenë e pafat, pasi mund t’i kishte fituar. Kosova do të kërkojë të ruajë këtë pathyeshmëri të saj me duelet kundër Malit të Zi dhe Bullgarisë në qershor.

konica sportkonica sport mobile

Në botë, e ndjek Afrika e Jugut me 11 ndeshje radhazi pa humbje. Ndërsa të shkëputura në serinë e tyre të ndeshjeve pa humbje janë përfaqësuese të tjera me emër si Portugalia e Serbia (8) apo Brazili e Anglia (8), të cilat nuk njohin disfata që nga ndeshjet e fundit që zhvilluan në “Rusi 2018”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN