MENU
klinika

'Dita e Verës 2019'

Festa zhvendoset në Elbasan/ Rama: Lala feston në datën 14, Luli në 16, kurse Lali në 17

14.03.2019 - 11:56

Kryeministri Edi Rama ka uruar sot gjithë shqiptarët për Ditën e Verës, nga kryeqyteti i kësaj feste, Elbasani.

I pranishëm në një vizitë në Skampa, e më pas në Panairin ‘Dita e Verës 2019’, që mbahet në këtë ditë në Elbasan, ndërkohë që në Tiranë, me vendim të kreut të bashkisë, ceremonitë festive u shtynë për ditën e diel, Rama nuk e ka kursyer ironinë.

rama-elbasan-konica.al

“Lala feston ne datën 14, Luli ne 16, kurse Lali në 17”- ka ironizuar Rama, duke përcjellë më pas edhe urimet.

“Dita e Veres është një ditë e veçantë. Ju uroj te gjitheve gezuar Ditën e Verës”– ka thënë Rama.

Si do ndahen deputetët në të ‘sigurtë’ apo me kandidatë

Zgjedhorja/ PS dhe PD me dy palë lista në zgjedhjet e 2025!

Si do regjistrohen emigrantët dhe do të votohet me postë

PS dhe PD bien dakord për votën e Diasporës!

Përpiqet të kursejë për ‘transformimin’

BBC, shkurton 500 vende pune!