MENU
klinika

Kavajë

Flakët përhapen në Beden, zjarrfikëset nuk ndërhyjnë dot

24.03.2019 - 15:52

Një hapësirë dhe pisha me shkurre është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Kavajë.

Burimet bëjnë me dije se zjarri ka prekur sipërfaqet pyjore të Bedenit.

zjarr kavaje-konica.al
zjarr kavaje-konica.al

Të njëjtat burime shprehen se nga terreni i vështirë, zjarrëfikëset nuk kanë arritur të ndërhyjnë.

Ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit apo edhe nëse ka qenë i qëllimshëm.

Transferohen mijëra dosje në kryeqytet

Të gjitha gjykatat e Apelit bashkohen në një të vetme!

"Ndryshon përgjithmonë turizmin në rajon"

Firmoset marrëveshja për “Durrës Yacht & Marina”

Nga grupi i Avdylajt tek vëllai i Rrumit e Plarent Dervishaj

Kush janë ‘të fortët’ që policia u çmontoi kamerat