MENU

Detajet

Gara për KMSH, tërhiqet nga gara një tjetër kandidat

02.03.2019 - 11:11

Gjatë ditës së sotme zhvillohen zgjedhjet për kreun e ri të Komunitetit Mysliman Shqiptar.

Kjo garë është shoqëruar me ndryshime të papritura.

Pas dorëheqjes së kreut aktual Skënder Bruçaj, nga gara është tërhequr një tjetër kandidat.

Bëhet fjalë për myftiun e Kukësit Islam Hoxha, i cili ka hequr dorë nga gara duke lënë kështu vetëm 3 kandidatë.

Tashmë në garë janë tre kandidatë; Ylli Gurra, që është myfti i Tiranës, Bujar Spahiu, aktualisht nënkryetar i KMSH, dhe Gramoz Blliku, myftiu i Lushnjës.

Shpall 12 vende të lira në...

Gent Cakaj bën njoftimin e rëndësishëm

“E kaluara kur harrohet, rrezikon të përsëritet”

Meta mesazh në Ditën Ndërkombëtare të Paqes

‘Do shpjegoj të vërtetën time deri në stacionin e parë’

Tahiri del sot para mediave, për të treguar ‘të vërtetën e tij’

Keni bërë plane për fundjavën?

Ja si do të jetë moti sot, nga e mërkura…