MENU
klinika

Foto

Korça në protestë/ Fermerët bllokojnë rrugën me mollë

07.03.2019 - 18:17

Dhjetëra fermerë në Devoll të Korçës janë ngritur në protestën pasditen e sotme.

Ata kanë protestuar për prodhimet e pa shitura që janë detyruar t’i hedhin, e për këtë akuzojnë qeverinë.

Tregtarët me anë të mollëve që kanë derdhur në rrugë në shenjë proteste, kanë shkruar dhe një mesazh për kryeministrin.

kolana e librave

Rama-ik-me-molle-konica.al

“Rama ik”, shkruhet me mollë në mes të rrugës Korçë-Bilisht.

protesta korce-konica.al

Ata bllokuan edhe lëvizjen e mjeteve në aksin rrugor Korçë-Kapshticë, duke shkaktuar edhe një trafik të rënduar për disa minuta, ndërsa kanë paralajmëruar për protestë pa afat.