MENU
klinika

Deklarata

Kryemadhi-Ramës: Na u lute 6 muaj për koalicion

12.03.2019 - 19:02

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi zhvilloi një takim në Cërrik, ku ftoi qytetarët t’i bashkohen protestës të opozitës në 16 mars.

Gjatë takimit, Kryemadhi u shpreh se nuk do pushtet në tavolinë, pasi nëse do të donte një gjë të tillë do të kishte pranuar ftesën e Ramës për vijimin e koalicionin në zgjedhjet e 2017.

“Vendimi për djegien e mandateve nuk kishte të bënte për të marrë pushtetin në tavolinë. Ne ishim në pushtet me Edi Ramën, 6 muaj na u lut Edi Rama për të bërë koalicion, por kurrë nuk mund të pranonim që të mbulonim erën e keqe që kishte mbuluar krimin e organizuar. Po u bërë me qelbësirën erë qelbësirë do të vish” tha ajo duke iu referuar fundit të mandatit të parë në qeverisje me PS-në nga 2013-2017″, tha kryetarja e LSI.

Kryemadhi shtoi se Shqipëria po varfërohet cdo ditë dhe po tkurret, ndërsa po pasurohet vetëm një grup njerëzish që janë të lidhur me qeverinë.

Si do ndahen deputetët në të ‘sigurtë’ apo me kandidatë

Zgjedhorja/ PS dhe PD me dy palë lista në zgjedhjet e 2025!

Si do regjistrohen emigrantët dhe do të votohet me postë

PS dhe PD bien dakord për votën e Diasporës!

Përpiqet të kursejë për ‘transformimin’

BBC, shkurton 500 vende pune!