MENU
klinika

Shiu dhe era sjellin dëme

Moti i keq shkatërron varrezat në Lezhë

12.03.2019 - 15:38

Moti me shi i dhe shoqëruarme  erë të fuqishme ka shkaktuar probleme në qarkun e Lezhës.

kolana e librave

Si pasojë e këtij moti të keq  janë dëmtuar shumë varre tek varrezat e qytetit pas shkëputjes së disa pishave.
Pemët e rrëzuara kanë përfunduar mbi varre duke i shkatërruar ato.

Zonat veriore po përballen me një mot të ftohtë dhe me reshje bore në lartësitë mbi 1200 metra, ndërsa zonat e ulëta ka prani të erës dhe të shtrëngatave dhe kjo shoqëruar me rënie pemësh deri në bllokim rrugësh.