MENU
klinika

Protesta e opozitës

Qytetarë të shumtë nisen nga Fieri

28.03.2019 - 08:35

Protestues të shumtë kanë filluar të nisen nga rrethet drejt Tiranës.

Anëtarë e simpatizantë të shumtë të Partisë Demokratike janë nisur nga Fier që në orët e para të mëngjesit.

Mësohet se nuk ka pasur organizim, por ata janë nisur me automjetet e tyre private.

kolana e librave

Kreu i PD-së Fier, ish-deputeti Luan Baçi tha se protesta e radhës do të jetë para një parlamenti që nuk e njohim.

Parlament fals, i mbushur me kriminelë dhe njerëz të papërgjegjshëm që mendojnë se përfaqësojnë popullin. Nuk do të lejojmë të zhvillohet një parlament i rregullt. Protesta do të kulmojë në 13 prill. Nga këto protesta popullore kryeministri Rama duhet t’i thërrasë mendjes pasi protestat janë qytetare. Betimi i deputetëve të rinj është një lojë e mazhorancës së sotme që kërkon të krijojë një opozitë false”, deklaroi Baçi.