MENU
klinika

The Hill

Një javë triumfesh për Trumpin…

28.03.2019 - 17:13

E pra, çfarë jave për Donald J. Trump…

Së pari, Mueller përfundoi gjuetinë e tij të shtrigave, duke kuptuar se ata nuk mund të kthejnë një përrallë në realitet. Raporti i shkurtuar i lëshuar nga Prokurori i Përgjithshëm Bill Barr tregoi se Trump nuk kishte bashkëpunuar me rusët.

Për më tepër, hetimi zbulon se sa dobët ka qenë James Comey si drejtor i FBI-së.

Pastaj, sikur Trump të kishte nevojë për një qershi në krye të tortes, Michael Avenatti u arrestua. Avenatti do të kandidonte për president në vitin 2020.

Pastaj të martën, mësuam se Departamenti i Mbrojtjes do të shpenzojë një miliardë dollarë për ndërtimin e mureve në kufirin jugor.

kolana e librave

Për më tepër, DD-ja tani ka vendosur se do të bëjë çmos që ObamaCare të shpallet jokushtetuese dhe të hidhet poshtë në tërësi. Nëse Kongresi nuk do të veprojë, Trump mund dhe do ta bëjë këtë. ObamaCare është një program i pazbatueshëm që duhet të përfundojë. Ne kemi nevojë për reforma të kujdesit shëndetësor, nga të cilat në të vërtetë përfiton populli amerikan dhe ul kostot.

Tani që reja e mashtrimit përrallor të marrëveshjes ruse është hequr, Trump do të lirohet. Ai tani do të fuqizohet të negociojë për marrëveshje më të mira tregtare me Kinën dhe Evropën. Ai do të ketë më shumë mbështetje nga republikanët në Kongres.

Trump duhet të rregullojë gjendjen, të përfitojë fondet e murit dhe të sfidojë ndonjë nga demokratët që ta provojë ta mundë atë në vitin 2020. Asnjë prej tyre nuk do të jetë në gjendje, kështu që këshilla ime për ata që janë në të majtë është kjo: përgatituni sepse po shoh shumë zhgënjim në të ardhmen tuaj.

Ned Ryun është një ish-shkrimtar presidencial për presidentin Xhorxh W. Bush dhe themeluesi dhe drejtori ekzekutiv i shumicës amerikane, i cili trajnon kandidatë politikë dhe aktivistë konservatorë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Deklarata e kandidates Warren

“Trump mund të jetë në burg në 2020”

Hetimi i Muellerit, test për SHBA

E gjithë bota sytë nga Amerika…