MENU
klinika

Diskutimet në PD

Edhe bashkitë e djathta djegin mandatet?

06.03.2019 - 15:26

Pasi opozita e bashkuar, tashmë ka djegur mandatet e deputetëve, duke e lënë atë pa përfaqësi në Kuvend, mesa duket e njëjta gjë po ndodh edhe me bashkitë e djathta.

Ka qenë kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, e cila në një intervistë është shprehur se po diskutohet mundësia e djegies së mandateve edhe nga kryebashkiakët e opozitës.

Kryebashkiakja e Shkodrës tha se do mbështesë çdo vendim të Partisë Demokratike.

Voltana-Ademi-konica.al

“Është një proces në diskutim por si anëtare e PD do mbështes çdo vendim. Opozita mori vendimin ekstrem të djegies së mandateve pasi nuk kishte zgjidhje tjetër. Vendimi u mor në një situatë të rëndë ekonomike dhe politike, ndaj njerëzit kanë dalë në shesh.

Kryeministri e njeh Shkodrën mirë ndaj edhe i trembet. Shkodranët janë njerëz të lirë, nuk marrin urdhra nga ne.”