MENU
klinika

"Keqardhje për opozitën"

PD paralajmëron Lleshajn: Kush urdhëroi dhunën do të…

16.03.2019 - 19:10

Pas deklaratave të ministrit të Brendshëm se ndjen keqardhje për opozitën, ka ardhur reagimi i Partisë Demokratike.

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi përmes një postimi në Tëitter ka dënuar hedhjen e gazit lotsjellës nga policia.

Ai e ka cilësuar këtë akt si ‘sulm kriminal’.

Kushdo që ka urdhëruar dhe ushtruar dhunë ndaj qytetarëve, në mënyrë të paligjshme dhe kriminale, do të marrë ndëshkimin e merituar”, shkruan në postimin e tij Bardhi.

kolana e librave

Postimi i plotë:

“Dënoj me forcë sulmin kriminal të Policisë së Shtetit me mjete të helmimit masiv ndaj qytetarëve, veçanërisht grave dhe fëmijëve në protestë. Kushdo që ka urdhëruar dhe ushtruar dhunë ndaj qytetarëve, në mënyrë të paligjshme dhe kriminale, do të marrë ndëshkimin e merituar!”, shkruan Bardhi.

“Fatura hoteli deri në 900 euro nata”

Prokuroria pushon hetimin për zyrtarët e Bashkisë Tiranë

"Firmos dekretin e parë për të shpartalluar grushtin e shtetit"

Presidenti Meta thërret protestë, në 2 mars në bulevard kundër Ramës

Propozimi për platformën e përbashkët politike

Cakaj: Kufiri me Kosovën duhet të hiqet!

‘Të zemë vendin e Anglisë’/ "Dashnor i mashtruar…"

‘The Guardian’ ironizon deklaratën e Ramës: Shqipëria pret për t’u martuar