MENU
klinika

Vrasja mafioze në Shkodër

Policia jep detajet dhe ka një apel për qytetarët

30.03.2019 - 11:31

Policia e Shkodrës ka dhënë detajet e para në lidhje me vrasjen mafioze të dy vëllezërve Bilali.

Në njoftimin zyrtar, polician bën me dije se ka ngritur pika kontrolli dhe se po bëet krehja në një perimetër të gjerë të zonës me qëllim kapjen e autorëve.

Gjithashtu Policia ka dalë me një apel për qytetarët, ku u kërkon ndihmë nëse kanë informacion në lidhje me ngjarjen dhe autorët.

Deklarata e plotë:

Me datë 30.03.2019, rreth orës 09:45, në lagjen “Guerile” në vendin e quajtur “Zooteknika”, nga persona ende të pa identifikuar janë vrarë me armë zjarri shtetasit A. B. 59 vjeç dhe B. B., 61 vjeç (vëllezër).

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe janë vënë në ndjekje të autorëve të cilët pas ngjarjes janë larguar me një automjet i cili është gjetur duke u djegur në një rrugicë në brendësi të lagjes ku ka ndodhur ngjarja.

Në ndihmë të Policisë së Shkodrës janë vënë forcat FNSH Shkodër, ku janë ngritur pika kontrolli, si dhe po bëhet krehja në një perimetër të gjerë të zonës me qëllim kapjen e autorëve.

Gjithashtu nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit është nisur një grup i posaçëm me ekspertë dhe drejtues të Policisë Kriminale dhe asaj të Rendit për t’ju bashkuar grupit hetimor të ngritur për zbardhjen e kësaj ngjarje.

Policia e Shkodrës kërkon bashkëpunimin e qytetarëve që çdo informacion sado të vlefshëm që mund të kenë të njoftojnë në numrin 112 ose në numrin 0 69 410 2147 duke ju garantuar ruajtjen e plotë të anonimatit.