MENU
klinika

Reagimi i plotë

Protesta/ Braçe me tone të forta: Mos provokoni, ne nuk vrasim!

16.03.2019 - 22:14

Në lidhje me protestën e sotme të opozitës ka ardhur një reagim edhe nga zv.kryeministri Erion Braçe.

Ky i fundit ka dalë me një reagim të ashpër teksa ka lëshuar akuza të forta kundër Berishës dhe Bashës.

Sipas Braçes Basha dhe Berisha po ndërtojnë një dialog të dhunshëm me ndërkombëtarët dhe se dhuna u duhet për t’u treguar ndërkombëtarëve destabilitetin.

Reagimi i plotë:

Shikoni, Sali Berisha, Lulzim Basha e ideologet e dhunes, po ndertojne nje dialog te dhunshem me nderkombetaret.

Protesta e sotme do ishte asgje pa dhunen!

Ndaj dhuna u urdherua kur ndodhi asgjeja!

Dhuna i duhet Sali Berishes e Lulzim Bashes per ti treguar nderkombetareve destabilitetin!

Asgje me shume!

Kriminale eshte qe te dy, Sali Berisha e Lulzim Basha, as qe i llogarisin shqiptaret, diten, jeten dhe ekonomine e tyre, kur urdherojne #DHUNEN.

kolana e librave

Sulmi i dhunshem mbi policine, eshte kriminal dhe synon drejtperdrejte jeten e tyre!

Prej shtatorit 2013-te, POLICIA E SHTETIT ka vendosur nje standard te qendrueshem ne raport me qytetaret ne proteste;

NUK VRET ME KUSH!

Pa me te voglin diskutim, kjo e acaron pa fund Berishen e Bashen, dy vrasesit barbare te 21 janarit.

Qe nga 16 shkurti, policia ka qene perballe tyre pa arme, nuk ka sulmuar e nuk ka goditur qofte edhe nje te vetem, eshte sulmuar me shishe me benzine, kapsolla shperthyese, gure e pllaka guri, cdo send te forte te mundshem;

Policia thjeshte ka zbatuar ligjin, ka duruar dhe ne fund ka arrestuar dhunuesit!

Me drejte e ligjerisht sa kaq, nuk ka.

Ndaj dy gjera dua te them;

E para, respekt ndaj cdo burri me uniforme ne #PolicineeShtetit dhe #GardeneRepublikes per nderin, dinjitetin dhe profesionalizmin ne ushtrimin e detyres, qendresen dhe vendosmerine ne mbrojtjen e institucioneve kushtetuese te vendit, mbi te gjitha per mbrojtjen e rendit e sigurise se qytetareve!

E dyta, boll me goditje mbi policine e shtetit, boll, mos provokoni kot, nuk do e merrni kurre ate qe doni, nje viktime per te barazuar dy vrasesit qe keni ne krye!

Nuk do ndodhe kurre!

“Fatura hoteli deri në 900 euro nata”

Prokuroria pushon hetimin për zyrtarët e Bashkisë Tiranë

"Firmos dekretin e parë për të shpartalluar grushtin e shtetit"

Presidenti Meta thërret protestë, në 2 mars në bulevard kundër Ramës

Propozimi për platformën e përbashkët politike

Cakaj: Kufiri me Kosovën duhet të hiqet!

‘Të zemë vendin e Anglisë’/ "Dashnor i mashtruar…"

‘The Guardian’ ironizon deklaratën e Ramës: Shqipëria pret për t’u martuar