MENU

Reagimi

Protesta e opozitës në Fier, shoqërohen 10 persona

10.03.2019 - 12:04

Policia e Fierit ka shoqëruar 10 persona pas protestës së djeshme të opozitës ndërsa kryeministri Edi Rama do të zhvillonte takimin për ‘Bashkinë që Duam’.

Shkarkoni Aplikacionin e Konica.al

Sipas kreut të PD Fier, Luan Baçi janë shoqëruar 10 persona në komisariatin e Fierit dhe pas një deklarate janë lenë të lirë, ndërsa një protestues ende mbahet në polici.

Policia Fier ende nuk ka një njoftim zyrtar për shoqërimet e protestuesve.

Po ashtu, ende nuk ka asnjë autor për plagosjen e efektivit të policisë në protestë, ndërsa i pyetur për këtë incident kreu i PD Fier, Luan Baçi i ka qëndruar deklaratës së tij të një dite më parë, se incidenti dhe plagosja e efektivit është kryer nga persona të infiltruar nga policia.