MENU
klinika

Kush i zëvendëson

Qeveria nis “fshesën” te Doganat e Tatimet, shkarkon drejtuesit

27.03.2019 - 13:27

Ndryshime të rëndësishme janë shënuar sot te Doganat dhe Tatimet.

Në mbledhjen e sotme të qeverisë është vendosur shkarkimi i dy drejtorëve të dy institucioneve të rëndësishme në vend.

Është shkarkuar nga detyra drejtoresha e doganave, Belinda Ikonomi e cila do të bëhet zv.ministre e Ekonomisë.

kolana e librave

Në vend të saj do të emërohet Arlind Gjokutaj.

Gjithashtu është shkarkuar edhe drejtoresha e Tatimeve, Vasilika Vjero dhe në vend të saj do të emërohet Enton Duro.