MENU
klinika

Detajet

Vendimi i KQZ/ Çfarë ndodh sot me mandatet e 4 kandidatëve të LSI?

04.03.2019 - 09:03

Ashtu sikurse edhe është njoftuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të japë sot mandatet për 4 kandidatët e LSI-së për plotësimin e vendeve të mbetura bosh në Kuvend pas djegies së mandateve nga ana e deputetëve të opozitës.

Katër kandidatët që të premten dorëzuan formularin e vetëdeklarimit në KQZ janë:

Ylli Shehu, i cili në qarkun e Tiranës zëvendëson Floida Kërpaçin.

Edmond Rrushi, zëvendëson mandatin e Endrit Braimllarit.

Gramoz Ruci, duke folur gjate punimeve te seances parlamentare ne te cilen ai eshte votuar si Kryetari i Kuvendit te Shqiperise./r/n/r/nGramoz Ruci, speaks during a parliamentary sessions in which he is elected the new Speaker of the Albanian Parliament.

Aurora Mare do të marrë mandatin e lënë nga Përparim Spahiu në Dibër.

Enver Roshi do të marrë mandatin e lënë nga Edmond Haxhinasto në Elbasan.

Gjithashtu gjatë mbledhjes së sotme do të bëhet regjistrimi si subjekt zgjedhor, “Partia Aleanca Demokristiane e Shqipërisë” dhe “Partia Kristian Demokrate” për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të datës 30 qershor 2019