MENU

Njoftimi i policisë

Vrau vëllain, detaje të reja nga ngjarja e rëndë në Peqin

09.03.2019 - 21:51

Detaje të reja janë zbuluar nga policia në lidhje me ngjarjen e rëndë që tronditi Peqinin mbrëmjen e sotme.

Një 14-vjeçar vrau aksidentalisht me armë gjahu vëllain e tij 21-vjeçar, Roland Sheshi.

Mësohet se i mituri me inicialet K.Ll 14 vjeç, ka qëlluar për vdekje, aksidentalisht, me armë gjahu të vëllain, 21 vjeçarin Roland Lleshi.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Galush të Peqinit, ndërsa sipas njoftimit të Policisë dy vëllezërit kanë qenë duke kullotur bagëtitë.

policia-naten-konica.al

Në pyllin e fshatit Galush, Peqin, dyshohet se një i mitur i cili ende nuk ka mbushur moshën14-vjeç, dyshohet se nga pakujdesia iu shkrep arma e gjahut dhe ka vrarë vëllain e tij shtetasin R.Ll., 20 vjeç.

Ata ishin duke kullotur bagëtitë kur ndodhi ngjarja. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes‘, thuhet në njoftim.

"Askush nuk mban përgjegjësi publike"

“Dosjet peng në gjykata” Meta: Duhen masa urgjente!

A thua në 4 vite kam punuar për të kërcënuar të tjerët?

Shantazhe Ramës? Tahiri: Pyesni opozitën!

"Rrëfej të vërtetën time, deri në këtë stacion të parë"

“Dy vite heshtje”/ Tahiri: Gënjeshtrat brenda e jashtë prokurorisë