MENU
klinika

Dyshohet i qëllimshëm

Zjarr i madh në Lezhë, digjen 10 hektarë pyje

23.03.2019 - 19:50

Pas Krujës, një zjarr i madh ka përfshirë edhe një zonë kodrinore të njësisë administrative Ungrej në Lezhë.

Flakët kanë nisur në vendin e quajtur Fregen, ndërkohë mësohet se janë djegur rreth 10 hektarë pyje.

Forcat zjarrfikëse dhe policia kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe kanë vepruar për shuarjen e flakëve.

kolana e librave

Dyshohet se zjarri është vënë qëllimisht, ndaj policia është vënë në kërkim të autorëve.