MENU

Situata dhe incidentet

5 akset kryesore të bllokuara për 60 min, Basha mbyll protestën e sotme

25.04.2019 - 19:17

Ka zgjatur vetëm 60 minuta protesta e opozitës, e cila ndryshe nga protestat e kaluara, këtë të enjte nuk u zhvillua përpara Parlamentit apo kryeministrisë.

Tubimi i kësaj radhe u shtri në pesë qarqet kryesore të vendit, në Tiranë tek Shqiponja, në Durrës tek Plepat, në Fier-Sheq dhe në Bradashesh-Elbasan.

Situata ishte e qetë, ndërsa u shënuan vetëm dy incidente të vogla në Elbasan, ku protestuesit dogjën disa goma dhe në Durrës ku u hodhën flankadanë.

Kreu i demokratëve Basha ishte i pranishëm në Milot, nga ku udhëhoqi në marshim protestuesit, ndërsa kryetarja e LSI-së, Kryemadhi ishte e pranishme në qytetin e Durrësit.

Në fjalimin e tij përpara protestuesve, Basha theksoi edhe njëherë se nuk do të ketë zgjedhje më 30 qershor, ndërsa shtoi se e sotmja ishte vetëm sinjal paralajmërimi për kryeministrin Rama.

"Jam për teatër të ri, sepse e dua zhvillimin"

Teatri Kombëtar, Rama citon Gaz Pajën

'Të gjitha shpenzimet nga qeveria'

Rama lajm të mirë për 15-vjeçaren e sëmurë

Favorizoi Emiljano Shullazin

Pezullohet drejtori i Burgut “313”

Bashkia e Tiranës hap zyrat e reja

U erdhi fundi radhëve të gjata për pasaportë