MENU

Grabitja në Rinas

Arrestohet autori i 5-të/ Lleshaj: Goditja ndaj grupit të grabitjes vijon!

23.04.2019 - 20:08

Ditën e sotme u arrestua në Bullgari autori i pestë i grabitjes së 9 prillit në aeroportin e Rinasit.

Mësohet se i dyshuari i pestë si autor i megagrabitjes në aeroport pritet të vijë drejt Shqipërisë nën masa të rrepta sigurie. Sakaq operacioni për arrestimin e personave të tjerë të implikuar në këtë ngjarje vijon nga policia e Shtetit.

Lidhur me arrestimin e këtij të fundit, pas kryeministrit Rama, ka reaguar edhe ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj.

sander lleshaj-konica.al
sander lleshaj-konica.al

Postimi i Lleshajt, në twitter:

“Goditja ndaj grupit të grabitësve në Rinas vazhdon. I pesti u mbyll prapa hekurave, duke e shtrënguar darën afër maksimumit. Respekt për punën e Policisë së Shtetit dhe të Prokurorisë!”