MENU
klinika

Kërkuan leje deri në...

Deri kur pritet të zgjasë protesta e opozitës?

13.04.2019 - 17:35

Sot në orën 18:00 pritet të nisë protesta e opozitës.

Mësohet se opozita ka kërkuar leje që protesta e tyre të zgjasë deri në orën 00:00 të mesnatës.

Përpara kryeministrisë kanë nisur të vendosen forcat e policisë, ku mbi 1500 efektivë janë pajisur me maska antigaz.

Po ashtu në pjesën e pasme të kryeministrisë qëndrojnë 4 autobote me ujë, të cilat mund të përdoren në rast se protestuesit do të tentojnë të sulmojnë institucionet.

Pavarësisht se pritet që reshjet e shiut të shoqërojnë protestuesit, duket se është gjetur një zgjidhje.

Ndërkohë tek selia blu janë të shumtë qytetarët që janë mbledhur.

Në seli ndodhen lideri i PD-së, Lulzim Basha dhe disa ish-deputetë, që pritet t’i bashkohen turmës ashtu si edhe në protestat e tjera.

"Javët në vijim godasim të tjera banda kriminale"

Siguria e magjistratëve/ Balla: Garantojmë sigurinë e tyre

“Shqipëria të mos i tregojë Kosovës se çfarë duhet të bëjë”

Sandër Lleshaj: Vuçiç po përparon drejt konfrontimit të rrezikshëm ushtarak

“Fotografitë e fëmijëve do ia nisim burrit avokat”

Plani i Laert Haxhiut për të hequr qafe” prokuroren e SPAK!

"Ligjin do ta çojmë në Gjykatën Kushtetuese"

Studentët e Mjekësisë në protestë, bojkotojnë auditoret