MENU

Detajet

E denoncoi tek Rama, Voltana Ademi padit biznesmenin në Shkodër

15.04.2019 - 14:57

Pas denoncimit që i bëri tek portali “Shqipëriaqëduam.al”, kryebashkiakja Voltana Ademi ka paditur për shpifje administratorin e linjës private të transportit urban, Afrim Dervishi.

Dervishi akuzoi kryebashkiaken për mungesë mbështetjeje, mosmenaxhimin e duhur të furgonave dhe për mungesën e rimbursimit për kategoritë në nevojë.

Pas kësaj, biznesmeni deklaron se Voltana Ademi e ka paditur në Gjykatë, për akuzën e rryshfetit dhe të shpifjes.

Më ka bërë padi penale, sepse kam bërë një denoncim tek portali i kryeministrit. Avokati i kryetares më ka paditur. Më akuzon për shpifje dhe për ofendim. Unë kam shkruar në portal për problemin tim, për furgonet, për abonetë studentore, invalidët etj”, tha Dervishi për mediat.

"Jam për teatër të ri, sepse e dua zhvillimin"

Teatri Kombëtar, Rama citon Gaz Pajën

'Të gjitha shpenzimet nga qeveria'

Rama lajm të mirë për 15-vjeçaren e sëmurë

Favorizoi Emiljano Shullazin

Pezullohet drejtori i Burgut “313”

Bashkia e Tiranës hap zyrat e reja

U erdhi fundi radhëve të gjata për pasaportë