MENU
klinika

Municione në Bradashesh

Elbasan/ Zbulohen 100 predha artilerie të ’97-ës

06.04.2019 - 17:50

Efektivet e EOD, te batalionit xhenier të Komandës Mbështetëse në FA kanë zhvilluar një operacion për zbulimin e predhave dhe municioneve në Bradashesh, të Elbasanit.

Mësohet se gjatë operacionit janë zbuluar rreth 100 predha artilerie.

Lajmi bëhet i ditur nga Ministria e Mbrojtjes. Predhat janë transportuar për në poligon ku edhe do asgjësohen.

zbulohen 100 predha-konica.al
zbulohen 100 predha-konica.al

Mësohet se predhat u konstatuan në afërsi të lumit, ndërsa kërkesa për ndërhyrje u bë nga Prefekti i Elbasanit.

Mendohet që predhat e artilerisë, rreth 85 mm, i përkasin vitit 1997.

Në operacion asistuan edhe efektivë të Policisë së Shtetit.