MENU
klinika

Tre vatra aktive

Flakët përfshijnë edhe fshatrat në Pogradec e Kolonjë

01.04.2019 - 15:48

Zjarret vazhdojnë të jenë problematikë në vendin tonë ditët e fundit.

Së fundmi tre vatra zjarri janë aktivizuar në zonën e Kolonjës dhe të Pogradecit. Burimet bëjnë të ditur se flakët kanë përfshirë sipërfaqe me bimësi në fshatrat Rrëmenj dhe Bradvicë.

kolana e librave

zjarrfikese-konica.al

Mësohet se zjarret janë riaktivizuar sërish mëngjesin e sotëm, ndërsa nuk dihen arsyet.

Punonjësit e emergjencave civile dhe zjarrfikëses janë në gatishmëri, por terreni i vështirë e bën gati të pamundur lokalizimin dhe shuarjen e flakëve.