MENU
klinika

Deklarata

Padia ndaj kryebashkiakut të Kavajës, Basha: Sulm i parathënë!

16.04.2019 - 11:49

Në lidhje me kallzimin penal që bëri IKMT një ditë më parë ndaj kreut të Bashkisë Kavajë, Isa Sakja ka ardhur një reagim nga kryedemokrati, Lulzim Basha.

Sulm politik kundër kundërshtarit politik, i parathënë nga Edi Rama disa javë më parë“, kështu e cilësoi Basha këtë kallzim ndaj Sakjas, duke theksuar se kallzimi sipas tij është orkestruar nga një “kryeministër hakmarrës”.

Postimi i Bashës:

Kallëzimi penal kundër Kryetarit të Bashkisë së Kavajës, Isa Sakja, është sulm politik kundër kundërshtarit politik, i parathënë nga Edi Rama disa javë më parë. Ky sulm politik është i orkestruar nga një kryeministër hakmarrës, që nuk e pranon dot se qytetarët në Kavajë nuk drejtohen më nga një përdhunues dhe trafikant droge apo grabitës pronash në bregdet.

Kallëzimi politik penal kundër Isa Sakjas vjen nga i njëjti kryeministër i korruptuar dhe i lidhur me krimin që vazhdon të mbrojë Vangjush Dakon, i cili betonizoi Durrësin dhe plazhin e tij, duke u dhënë pasuri publike kriminelëve me të cilët bleu votat. Kallëzimi është urdhëruar nga kryeministri i Qazim Sejdinit, që komandon trafikun e drogës në Elbasan dhe e ka bërë qytetin plaçkë betoni të bandave.

Sulmi politik ndaj kryebashkiakut të Kavajës vjen nga i njëjti kryeministër që, bashkë me shërbëtorin e tij, Erion Veliaj, kanë betonizuar Tiranën, duke e shndërruar në lavatriçen më të madhe të pastrimit të parave në Ballkan.

As kallëzimet politike, as gazi lotsjellës, as propaganda nuk e ndihmojnë dot më Edi Ramën. Kryeministri më i korruptuar sot në Europë e ka humbur Kavajën dhe, shumë shpejt, ka për të humbur gjithë Shqipërinë!

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN