MENU
klinika

Kur pritet?

Kriza politike, zyrtari i lartë amerikan “zbarkon” në Tiranë

03.04.2019 - 10:16

Shqipëria së shpejti pritet të ketë një vizitë të veçantë nga SHBA.

Bëhet fjalë për zv.ndihmës sekretarin amerikan, Methju Palmer, i cili mbërrin në Tiranë jaën e ardhshme.

Ai do të mbërrijë në vendin tonë më 8 prill.

Kjo vizitë është në kuadër të një vizite rutinë në Ballkan.

Vizita e Palmer në Tiranë vjen në një moment kritik për vendin onë, ku situata politike është mjaft e tensionuar.

Opozita ka djegur mandatet dhe vijon protesta, të cilat shpesh herë janë shoqëruar me përplasje të dhunshme.

"I nxis të vijojnë kontributet për forcimin e Shqipërisë"

Ambasadorja Kim takim online me udhëheqës të komunitetit të diasporës…

“Vakancat në sistem ndër sfidat kryesore të Reformës në Drejtësi”

Ministrja Gjonaj: Që të presim sukseset duhet që…

“Fajtorë për krizën politike dhe ekonomike”

BE-ja kërcënon me sanksione liderët e këtij vendi