MENU
klinika

Thirrja

“Largohuni për 5 minuta”/ Policia ultimatum protestuesve

13.04.2019 - 21:46

“Të largohen brenda 5 minutash dhe të heqin maskat“, kjo është thirrja e policisë për protestuesit.

Mesa duket as ky ultimatum nuk është marrë parasysh prej tyre, pasi protestuesit pavarësisht thirrjeve i kanë vënë flakën e një makine të parkuar në rrugë.

Kujtojmë që protesta e opozitës ka rreth tre orë që po zhvillohet.

Fillimisht nisi para kryeministrisë, e më pas u zhvendosën tek Parlamenti.

Përballë parlamentit ka pasur përplasje të herë pas hershme mes tyre dhe policisë, si pasojë e të cilave ka pasur edhe të lënduar.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN