MENU
klinika

Mblidhen strukturat e sigurisë

Lleshaj dhe Veliu takim ‘blic’ në Elbasan

12.04.2019 - 18:40

Drejtues të lartë të institucioneve të sigurisë në vend, kanë zbarkuar këtë të premte në qytetin e Elbasanit.

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, kreu i SHIK, Helidon Bendo, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu, drejtuesja e Prokurorisë së Elbasanit dhe Drejtuesit e Drejtorisë Vendore Elbasan po zhvillojnë një takim me prefektin, Gledian Llatja.

Policia e Shtetit zhvilloi sot një operacion antidrogë të shtrirë në qytetin e Elbasanit dhe në kryeqytet, ndërsa ka shoqëruar 10 persona me precedentë penalë.

Në mesin e të shoqëruarve, 5 prej tyre rezultojnë me urdhër arresti.

Ky takim në Elbasan vjen fill pas atij të Shkodrës, ku Veliu së bashku me ministrin e Brendshëm diskutuan për 90 minuta me prefektin e ri të Shkodrës.

Gjatë takimit u theksua se prioriteti kryesor i qeverisë dhe i ministrisë është garantimi i sigurisë së qytetarëve.