MENU
klinika

Fjala e plotë

Mbyllet protesta e opozitës, Basha: Fundi i Ramës është firmosur!

13.04.2019 - 22:22

Pas 4 orësh tensione e përplasje, protestës së opozitës i ka ardhur fundi.

Fillimisht e nisën përpara Kryeministrisë, më pas u spostuan tek Parlamenti, duke u zhvendosur në përmbyllje tek selia e Partia Demokratike.

Nga selia e Partisë Demokratike, kryedemokratike Lulzim Basha mbajti fjalimin përmbyllës.

Me gjithë sfidën e motit, ne ia dolëm të mbanim sot protestën më të madhe dhe të demonstromin vendosmërinë tonë për t’i shkuar betejës deri në fund, deri në fitore. Qeveria kriminale dhe ilegjitime e Edi Ramës, e cila mbahet me paratë e krimit dhe oligarkëve, sot u soll si pushtues ndaj protestuesve. Le ta ti se asnjë veprim i kundraligjshëm, as hedhja e gazit, as arrestimet dhe as përpjekja për të intimiduar njerëzit nuk ka për të pasur sukses. Fundit i Edi Ramës është firmosur nga populli sovran”, tha Basha.

Kujtojmë që gjatë zhvillimit të protestës u hodh disa herë gaz lotsjellës në drejtim të protestuesve.

Përsa i përket bilancit, mësohet se ka pasur rreth 15 protestues të plagosur dhe 5 efektivë policie.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNI dhanë ryshfet Sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë për të përfituar tenderin

Lihet në burg Silvi Shehi, lirohet Vladimir Topi