MENU
klinika

Kursi zyrtar

Me ç’vlera e mbyllën javën Dollari dhe Paundi?

21.04.2019 - 18:25

Javën e kaluar dollari amerikan ka regjistruar luhatje të ndryshme në kursin e këmbimit valutor vendas.

Kështu, referuar të dhënave të Bankës së Shqipërisë, valuta amerikane u këmbye ditën e hënë për 109.84 lekë. Ndërkohë, e ka mbyllur javën në rritje, duke u këmbyer të premten për 110.14 lekë.

Ndërkaq, luhatje ka shënuar edhe paundi britanik, i cili e ka nisur javën duke u këmbyer në pikat e këmbimit valutor për 143.85 lekë sipas kursit të BSH.

Ndërsa ka tentuar të rifitojë pikë të martën duke u ngjitur në kuotën e 144.08 lekëve, ka vijuar më pas rënien duke e mbyllur javën që lamë pas në nivelin e 143.23 lekëve.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Java në kursin e këmbimit

Euro “kthehet nga pushimet”