MENU
klinika

Merr mandatin

Një tjetër ‘thikë’ kundër LSI, Qama futet në Kuvend!

23.04.2019 - 10:53

Ditën e sotme një tjetër kandidat nga LSI ka vendosur që të kërkojë mandatin e deputetit.

Klajdi Qama ka dorëzuar ditën e sotme formularin e dekriminalizimit pranë KQZ. Qama është deputet i LSI, i shtati në listë për qarkun e Beratit.

Kështu shkon në 110 numri i deputetëve, ndër të cilët 79 nga maxhoranca, 14 nga LSI dhe 17 nga PD.

kqz-konica.al

Pak ditë më parë morën mandatin e deputetit:

-Eugen Bojaxhi LSI Berat

-Andi Përmeti PD Korçë

-Erion Piciri PD Tiranë

-Fatjona Dhimitri PD Gjirokastër

– Nikolin Staka dhe Zef Shtjefni të dy nga lista e PD-së për qarkun Shkodër
-Artur Roshi nga lista e PD-së për qarkun e Tiranës.