MENU
klinika

Masat

Opozita ia beson protestën FRPD-së/ Policia ‘blindon’ Parlamentin

03.04.2019 - 09:59

Opozita organizon sot protestën e 8-të duke kërkuar rrëzimin e qeverisë dhe zgjedhje të parakohshme.

Të paktën 1000-1300 forca policore priten të jenë të angazhuara për mbarëvatjen e saj. Mësohet se ndryshe nga protestat e mëparshme policia ka vendosur gardh metalik për të minimizuar kordonin e efektivëve.

protesta te parlament
Ndërkohë në Kuvend, raportohen të kenë mbërritur edhe protestuesit dhe deputetët e parë. Deputeti Tom Doshi ishte i pari që mbërriti në Parlament. 

Sipas informacioneve, në mungesë të kreut të PD-së, Lulzim Basha e gjithë protesta do të jetë në dorë të FRPD-së.