MENU
klinika

Emrat

Policia zbarkon në Elbasan, shkatërrohet grupi kriminal

12.04.2019 - 16:08

Një operacion është duke u zhvilluar në qytetin e Elbasanit dhe kryeqytet nga policia e Shtetit.

Sipas raportimeve bëhet fjalë për një operacion antidrogë, nga i cili janë shoqëruar mbi 10 persona me precedentë penalë.

Për 5 prej të shoqëruarve ka urdhër arresti. Mësohet se emrat e dy prej të arrestuarve.

Bëhet fjalë për Agron Qafa, Lavdosh Demaj.

Njëkohësisht mësohet se janë arrestuar dhe tre persona të tjerë me veprimtari kriminale.

Burime nga Policia e Shtetit bëjnë me dije se arrestimi i tyre është bërë në kuadër të një operacioni të fuqishëm për shkatërrimin e një grupi të strukturuar kriminal që vepron në disa qytete, si Tiranë, Elbasan, Fier etj.

Po kështu mësohet se është gjetur deri tani rreth 1 kg kokainë që e posedonin. Ndërkohë që policia dyshon dhe për armëmbajtje pa leje.

Arrestimi i tyre pritet që ttë çojë në zbardhjen e disa ngjarjeve të rënda kriminale të ndodhur në Elbasan dhe disa qytete të tjera.