MENU
klinika

Video

Video/ Arbitri ndalon lojën për të shkuar në tualet

30.04.2019 - 21:03

Një episod i veçantë ka ndodhur gjatë një ndeshjeje në kampionatin portugez.

Në sfidën e zhvilluar mes Chaves dhe Nacional, arbitri kryesor ka ndalur sfidën për disa çaste pasi kolegut të tij, i duhej të duhej të shkonte në mënyrë urgjente në tualet.

Chavez ishte duke kryesuar 2-1 ndaj Nacional në Primeira Liga dhe 10 minuta pas pushimit, anësori Jorge Cruz nuk duroi më pasi i duhej të shkonte sa më shpejt në tualet.

Teksa një prej portierëve po përgatitej për të goditur nga rivënia fundore, anësori i dha flamurin arbitrit kryesor dhe u nis me vrap drejt banjës.

Gjithashtu edhe lojtarët e shfrytëzuan momentin për të pushuar dhe për t’u freskuar me ujë derisa u rikthye anësori. Pasi u rikthye, arbitri kryesor i tregoi kartonin e kuq me shaka kolegut përpara se të vijonte ndeshja.

Edhe pse ky episod nuk ishte parë më parë, arbitri fitoi duartrokitjet e publikut kur u rikthye në fushë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


'Grushtoi' tifozin pas ndeshjes

Dënimi që rrezikon Neymar