MENU

Shkaku

Priste fëmijën e parë, humb jetën gjatë lindjes 25-vjeçarja

22.04.2019 - 15:33

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Cërrik të Elbasanit pasditen e kësaj të hëne, viktimë e së cilës ka mbetur një 25-vjeçare.

E reja ka humbur jetën në sallën e lindjes teksa sillte në jetë fëmijën e parë.

Sipas të dhënave, e reja kishte fëmijën e saj të parë dhe shkak i vdekjes ka qenë arresti kardiak. Fëmija ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore, ndërkohë që familjarët akuzojnë bluzat e bardha për neglizhencë.

Viktima kishte vetëm 10 muaj që ishte martuar. Trupi ndodhet ende në morg, për t’iu nënshtruar autopsisë, që do të përcaktojë shkaqet e vdekjes.

Ndërkohë, në spital kanë mbërritur forca të shumta policore, për të marrë në pyetje mjekët që asistuan në operacion.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN