MENU
klinika

Postimi

Protesta e opozitës/ Rama: Po marshojnë në rrugën e vetëshkatërrimit!

13.04.2019 - 20:53

Në lidhje me protestën e opozitës që po mbahet sot, kreu i qeverisë Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale.

Ai ka shprehur keqardhje për punonjësit e policisë që kanë mbetur të plagosur.

Rama shkruan se ata u plagosën nga goditje qorre të dy partive të verbuara.

Postimi i plotë:

“Solidaritet me çdo punonjës policie që në ditë si kjo, duhet të përballet me ekseset fizike të një politike të dëshpëruar, pa kokë, pa drejtim, pa të nesërme! Keqardhje për policët e plagosur nga goditjet qorre të dy partive të verbuara, që marshojnë në rrugën e vetëshkatërrimit“, shkruan Rama në Tëitter.

"Thirrja ime për t’i dëgjuar me vëmendje aleatët është…"

Veriu në tension, Rama: Kosova po lëndohet ndërkombëtarisht!

“Opozita ka patur problemet e saj”

Belind Këlliçi: Pa bashkim, nuk e mundim Edi Ramën

Media ndërkombëtare për Shqipërinë

Si ka qënë në 1997-ën dhe si është më 2023-shin!

“Duhet të kishte lënë edhe mandatin e deputetit”

Salianji: Rikthimi i Bashës, për interesa personale!

Do të rikandidojë për drejtimin e Partisë Demokratike?

I riu në Durrës pyet Bashën: Për çfarë po e bën këtë fushatë?