MENU
klinika

Protestat në Mal të Zi

Nënshkruhet marrëveshja e rëndësishme

01.04.2019 - 08:42

Lëvizja qytetare dhe shoqëria civile në Mal të Zi organizuan protesta në Podgoricë nën moton “Rezisto”.

Protesta të tilla në kryeqytetin e Malit të Zi është e shtata herë që organizohen.

Këto protesta po mbahen si një reagim kundër aferave korruptive në Mal të Zi.

Partia në pushtet i konsideron protestat si organizime me prapavijë politike.


Ndërkohë mbrëmë përpara fillimit të protestave, organizatorët dhe opozita e Malit të Zi nënshkruan marrëveshje për veprimtari të përbashkët.

Kjo marrëveshje u quajt “Marrëveshja e së Ardhmes”.

Bashkatdhetarët që vizituan këtë verë Kosovën

BQK: Janë shpenzuar mbi 630 milionë euro

Çfarë shkruajti shtypi gjerman?

DW: Ballkani drejt pasigurisë pa Merkelin?

Von der Leyen njofton vizitën në Ballkan

“Do përçoj angazhimin tonë për anëtarësimin në BE”

Kthehen punëtorët ditor: Ne shkojmë për bukën e gojës, këto kërkojnë test 23 €

Masat e reja anti-kovid në Mal të Zi krijojnë probleme