MENU
klinika

Çfarë shkruan?

Pse ushtarët shqiptarë ishin në Kosovë? Media ruse zbulon detaje

06.04.2019 - 13:08

Kalimi i ushtarëve shqiptarë në Kosovë, së bashku me forcat aleate të NATO-s nuk i ka shpëtuar as vëmendjes së Rusisë.

Media ruse “Sputnik” ka shkruar në lidhje me këtë çështje.

Teksa citon median serbe “Blic”, media ruse ka shtuar edhe disa detaje të reja interesante.

“Sputnik” shkruan se në veriun e Mitrovicës ishin 300 deri në 500 ushtarë, ku nuk kanë munguar ata me flamurin shqiptar, në kuadër të NATO-s.

Sipas medias ruse në veri të Mitrovicës, përveç ushtarëve shqiptarë ka pasur edhe ushtarë malazezë.

Duke cituar një burim diplomatik serb, media ruse thotë se ushtarët shqiptarë dhe ata malazezë duket se “kanë pasur bashkëpunim” dhe veprimet e tyre janë koordinuar nga NATO dhe organizmat e tjerë ndërkombëtarë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNMarrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve

Skadon afati i Kosovës e Serbisë për dërgimin e komenteve

çfarë pritet të ndodhë deri në fund të vitit

Vuçiç bisedon me Melonin, “premtimi” i kryeministres italiane

Lëvizjet që kanë nxitur polemika në Sarajevë

Vucic ‘hidh e prit’ me politikanët e Bosnjë-Hercegovinës

Çfarë ka marrë në këmbim Aleksandër Vuçiç

Miniera e litiumit, politikanët serbë zbardhin prapaskenat