MENU

Detajet

“Rama ik”/ Nis protesta e opozitës, tubuesit mblidhen në shesh

13.04.2019 - 18:14

Protesta e opozitës, ashtu sikurse ishte njoftuar ka nisur në orën 18:00.

Me mijra mbështetës të opozitës kanë nisur të mblidhen përpara kryeministrisë.

Në duar protestuesit mbajnë parulla “Rama ik”, “Parlament i krimit”, “Qeveri e korruptuar”.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet ende në selinë e partisë dhe pritet t’i bashkohet për pak minuta protestuesve.

Protestuesit e opozitës kanë çadra thuajse të gjitha të njëjta, ku shkruhet fjala “Ik”.

Mbi 1500 efektivë policie të pajisur me maskë antigaz janë vendosur te kryeministria.

Në pjesën e pasme të kryeministrisë qëndrojnë 4 autobote me ujë, të cilat mund të përdoren në rast se protestuesit do të tentojnë të sulmojnë institucionet.

"Jam për teatër të ri, sepse e dua zhvillimin"

Teatri Kombëtar, Rama citon Gaz Pajën

'Të gjitha shpenzimet nga qeveria'

Rama lajm të mirë për 15-vjeçaren e sëmurë

Favorizoi Emiljano Shullazin

Pezullohet drejtori i Burgut “313”

Bashkia e Tiranës hap zyrat e reja

U erdhi fundi radhëve të gjata për pasaportë